Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

  Kentte tarih boyunca var olan geleneksel damak tadını koruma amacıyla hizmet veren Şanlıurfa Mutfak Müzesi'ni, 4 ayda 6 bin 266 kişi ziyaret etti.
"Urfa mimarisi"nin en güzel örneklerinden biri olan tarihi "Hacıbanlar Evi", yaklaşık iki yıl önce yapılan restorasyonla "Mutfak Müzesi"ne dönüştürüldü. Mumyalar ile tandır, yemek ve gelin odası gibi mekanlarla kentteki yemek kültürünün yanı sıra tarihteki "Urfa yaşamı"nın da anlatılmaya çalışıldığı müze, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor.
 Müze yetkilileri, son 4 ayda 6 bin 266 kişinin müzeyi ziyaret ettiğine dikkat çekerek, müzenin bölgeye düzenlenen tur operatörlerinin de durakları arasında bulunduğunu belirtti.
 Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da Şanlıurfa'nın tarihi, kültürü, insanı ve zenginliğiyle Türkiye'nin en önemli ve büyük kentlerinden biri olduğunu belirtti.
 Şehirde çok sayıda müze bulunduğunu aktaran Fakıbaba, şunları kaydetti :
"Şehrimiz adeta müzeler kenti oldu. Kent Müzemiz, Arkeoloji, Müzik, Mozaik, Mutfak ve El Sanatları Müzesi ile müzeler kenti olduğumuz ortadadır. Amacımız geçmişi geleceğe taşımak, tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmaktır."

Pursaklar'da Binlerce Kişi Sinema ve Tiyatroyla Buluştu

Sosyal ve kültürel belediyecilikte önemli bir yol kat eden Pursaklar Belediyesi 2011 yılında binlerce vatandaşı sinema ve tiyatro ile buluşturdu. Bir yılda 12 bin kişi sinema ve tiyatroya götürüldü. Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2011 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Raporda bir yıl içerisinde 12 bin kişinin vizyondaki filmlere ve tiyatroya...
alanya escort