Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

  Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde 13 çadır kent arasında gerçekleştirilen en güzel Kur'an-ı Kerim okuyan öğrencilere ödül töreni düzenlendi.
  Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde yapılan ödül törenenine; Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, İl Müftü Yardımcıları Mustafa Erdem, Ramazan Asal, İlçe Müftüsü Hüseyin Ortaç, Suriye Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Muhammed Yasir El Musadi ve çadır kentlerden gelen öğrenci velileri ve misafirler katıldı.
  Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra ilahi gurubu, tekbirlerle ilahiler okuyarak programa katılanları duygulandırdı. İlahilerin okunmasının ardından ödül törenine geçildi.
  Suriyeli çocuklara ödül veren Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, "Evet, cehalet en büyük düşmanımız, cahillik en büyük düşmanımız. Bunun karşısında dini bilgiler öğrenerek, cehaletle mücadele edeceğiz. Sizlerin yetişmesinde emeği geçenlere, Suriye Alimler Birliği'ne teşekkür ediyorum" dedi.
  Koordinatör Vali Dalmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü :
  "Bülbülü altın kafese koymuşlar 'illa memleketim, illa evim' demiş. Belki buralarda sizleri layıkıyla misafir edemiyoruz ama en iyi şekilde misafir etmeye çalışıyoruz. Ancak biz biliyoruz ki sizlerin Suriye'deki küçük bir bahçeniz yada eviniz çok değerli. Ancak gördüğümüz şu ki şimdilik Suriye'de huzur ve sükun yok. Bizim temennimiz ve duamız, sizlerin memleketini ve huzur ve sükunet içinde dönmenizdir. Görünen o ki maalesef Suriye'ye büyük devletler müdahil olmaya devam ediyor. Ülkede ekilen fitne tohumlarından dolayı binlerce Suriyeli kardeşimiz evlerinden ve vatanlarından ayrılmak zorunda kalmaktadırlar. Eğer böyle devam ederse Suriye'de hiçbir Suriyeli kalmayacak ve burası da tıpkı Afganistan gibi olacak. Yüce Mevladan dua ve niyazda bulunuyorum ki onların planları varsa Allah'ında planı var. İnşallah Suriye'de bu oyunları tezgahlayanların oyunları başlarına geçecek. Bizlere de bir görev düşmektedir. Hangi durumda olduğumuzu unutmamamız lazım. Huzurun, sükunetin ve özgürlüğün kıymetini hiçbir zaman unutmayalım. Özgürlüğün, dinin, sükunetin ve huzurun bir bedeli var. Hiç bir şeye kolay ulaşılmıyor. Suriye'de mücadele eden ve cihat eden çocuklarınız için elleriniz her zaman için duada olsun. Aramızda fitnenin yayılmaması için gayret gösterelim. Bu çalışmada gayret gösterenleri kutluyorum. Suriye ve Türkiye kardeşliğinin devam etmesi için hepimizin gayret göstermesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye olarak sizlerin yanında olmakla büyük bedeller ödemektedir. Bunu bilmenizi ve duymanızı istiyorum. Sınırın her iki yakasında annelerimiz, kardeşlerimiz ve akrabalarımız bulunmaktadır. Sizlere bir acı ve bir elem dokunursa bu bizleri de incitir. Kardeşimizin ayağına batan dikeni hissederiz, hissetmeliyiz. Zira dinimiz bize bunu emrediyor. İnşallah gelecekte Suriye'nin ve bölgenin istikrarı için bir çıkış yolu olur ."
  Suriye Alimler Birliği Genel Sekreteri, Dr. Muhammed Yasir El Musadi ise düzenlenen organizasyonun kendileri için çok farklı anlamlar taşıdığını belirterek, "Çocuklarımızın Kur'an-ı Kerim okuma ve hafızlık yarışı bizleri duygulandırmıştır. Ancak bunlardan en önemlisi bizleri bu fırsatı ve veren ve bizlere ev sahipliği yapan Türk kardeşlerimize ve Türk hükümetine sonsuz şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.
  Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerini verildi.

Pursaklar'da Binlerce Kişi Sinema ve Tiyatroyla Buluştu

Sosyal ve kültürel belediyecilikte önemli bir yol kat eden Pursaklar Belediyesi 2011 yılında binlerce vatandaşı sinema ve tiyatro ile buluşturdu. Bir yılda 12 bin kişi sinema ve tiyatroya götürüldü. Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2011 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Raporda bir yıl içerisinde 12 bin kişinin vizyondaki filmlere ve tiyatroya...
alanya escort